ماموگرافی دیجیتال


پیشرفته ترین تکنولوژی در حال حاضر در سراسر جهان
با کمترین میزان اشعه
با کمترین درد
بهترین و با کیفیت ترین تصاویر ممکن است به صورت تمام رنگی
تماما دیجیتال
یکی از آخرین پیشرفت ها در ماموگرافی، دیجیتال ماموگرافی است . این روش از نظر ارائه دقیق عکس از پستان مشابه ماموگرافی استاندارد است. ماموگرافی دیجیتال اساسا از همان سیستم ماموگرافی قبلی استفاده می شود با این تفاوت که سیستم به جای بازی، مجهز به یک گیرنده دیجیتال و یک کامپیوتر است. مطالعات متعدد نشان داده اند که ماموگرافی دیجیتال به همان اندازه دقیق ماموگرافی استاندارد است.در حالی که تصاویر گرفته شده در کوتاه مدت گرفته شده است و به همین خاطر برای بیمار همراه با آسایش بیشتر است زیرا مدت زمانی که بی حرکت است، بسیار کوتاه تر است. همچنین گفته می شود که در این راستا مقدار رادیو نیز در مقایسه با استاندارد ماموگرافی پایین تر است. گفته شده است که خانم هایی که در سن بلوغ یا خانم های زیر 50 سال هستند، ماموگرافی دیجیتال با نتایج بهتر به همراه است.

 

یکی از مهمترین و موثرترین روش تشخیص سرطان سینه، به ویژه در مراحل

اولیه بیماری، انجام ماموگرافی سینه است. یکی از موثرترین راههای مبارزه با این بیماری تشخیص آن در مراحل اولیه پیدیشن است. مطالعات نشان می دهد که انجام ماموگرافی سینه به صورت دوره ای در زنان بدون نشانه، میزان ابتلا به سرطان را به میزان زیادی کاهش می دهد. پس بهتر است خانم ها به انجام ماموگرافی اهمیت ویژه ای بدهند.

زنان باید ماموگرافی انجام دهید
نکات مهمی که باید در مورد مامو گرافیک دانست

نکات مهمی که خانم ها باید در مورد ماموگرافی سینه بدانند

اغلب بانوان همیشه با كابوس در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه قرار می گیرند، با این وجود با استفاده از روش های تشخیصی مانند ماموگرافی طبق دستور پزشک تمام این اضطراب پایان می یابد.

 به دلیل افزایش شیوع سرطان سینه در میان زنان جهان از جمله ایران، همیشه از ابتلا به این سرطان در بین بانوان وجود دارد. اما در مرحله اول می توان با خود آزما تشخیص داد تا حدی توده غیر متعارف را در بافت چربی تشخیص داده و غیر از این، دو روش تشخیصی ماموگرافی و سونوگرافی بسیار بسیار مفید است.

 ماموگرافی سینه چیست؟

در واقع ماموگرافی یک عکس رادیوگرافی ساده از پستان و ابزاری برای کشف زودرس سرطان غیر قابل لمس پستان است. ماموگرافی می تواند تشخیص سرطان پستان ده سال قبل از آن که قابل لمس باشد. همه زنان چهل ساله و بیشتر باید هر دو سال یکبار ماموگرافی انجام دهند. زنانی که افراد آنها (یعنی مادر یا خواهرشان) مبتلا به سرطان هستند باید از سن 35 سالگی ماموگرافی سالانه انجام دهند.

 آیا ماموگرافی سینای سرطان زا است؟

برخی از انجام ماموگرافیک زمینه ساز سرطان می دانند اما خطرات ناشی از برخورد اشعه X با سینه در ماموگرافی بسیار کم است که می توان آن را نادیده گرفت. حتی اگر یک خانم از 40 سالگی تا 90 سالگی هر سال ماموگرافی انجام دهد.

چه زنان باید ماموگراف انجام سینه انجام دهند؟

به طور عمده انجام ماموگرافی در دو گروه بیمارانی که دارای علائم هر یک از بیماریهای سینه مانند عفونت، توده یا غیره و یکی در زنان سالم بالای 50 سال لازم است.

در بیماران علامتدار که توده مشکوک به سرطان باشد یا همراه با کیست ها و توده های دیگر پزشک عمل ماموگرافی را ضروری می داند، همچنین در افراد مبتلا به شریان های سرطانی به دنبال بیماری، انجام ماموگرافی ضروری است. در زنان سالم ماموگرافی به عنوان یک روش تشخیص زود هنگام استفاده می شود که به این ترتیب که یک پایه ماموگرافی در سن 35 تا 39 سالگی انجام می شود و سپس از سن 50 سالگی به بعد بر اساس نظر پزشک هر دو سال یکبار انجام ماموگرافی ضروری است

سونوگرافی جایگزین ماموگرافی نیست

در این روش از امواج صوتی برای ایجاد تصویر از نقاط مختلف بدن از جمله سینه استفاده می شود و اشعه ایکس هیچ نقش ندارد. در مواردی که بافت سینه بسیار متراکم باشد یا سن بیماری کمتر از 30 سال باشد، پزشک سونوگرافی را تزریق می کند. نباید فراموش کرد که سونوگرافی به هیچ عنوان جایگزین ماموگرافی نیست، بلکه به عنوان وسیله کمکی از آن استفاده می شود. در حال حاضر سونوگرافی بهترین روش تشخیص شکم کیست است که نشان می دهد در معاینه های شبیه به توده های خود نشان می دهد.